Nem csoda, hogy az ősz sok festőt megihlet, hiszen ez a rengeteg szín és különleges hangulat a legtöbb művészlelkű embert elvarázsolja. Téged is? Ha szereted az ősz színeit: a sárgát, a narancsot, a vöröset, a bíbort, a barnát, bármelyiknek az élénk vagy a fakó változatát – akkor ez a válogatás tetszeni fog!
Következzen 10 remekmű, különböző stílusú festmények az őszről. A képeket időrendi sorrendbe tettem.
Válaszd ki, melyik a kedvenced, és miért – írd meg egy kommentben a képek alatt!
Érdekes számomra, hogy ki mivel indokolja, hogy melyik tetszik neki legjobban. Számomra pl. a színek és a képből áradó különleges hangulat, ami általában megfog. A gyerekeket pedig mindig az fogja meg, ha van valamilyen állat a képen. :) Ha alaposan szemügyre veszed a képeket, kitalálhatod, hogy a kislányom melyik képnél kiáltott fel, hogy azt választja! ;)
1. Fyodor Vasiliyev: Őszi erdő (1871-1873, realizmus)
2. John Atkinson Grimshaw: Aranyló ősz (1877-1880 körül, romantika)
3. Albert Bierstadt: Ősz Amerikában, Oneida, New York (1880 körül, luminizmus)
4. Paul Gauguin: Patakpart ősszel (1885, impresszionizmus)
5. Ferdinand Hodler: Salève-hegy ősszel (Franciaország, 1891, szimbolizmus)
6. Claude Monet: Őszi nyárfasor (1891, impresszionizmus)
7. Camille Pissarro: Ősz, nyárfák (1894, impresszionizmus)
8. Franklin Carmichael: Ősz Orilliában (1924, Art Nouveau)
9. Paul Klee: Hegyi falu ősszel (1934, absztrakt)
10. Alfred Manessier: Októberi este (1946, kubizmus)
Írd meg egy hozzászólásban, melyik a kedvenced, és miért!
Többet is választhatsz!
Kedves Zsófi!
Nekem ezek a képek tetszettek:
1. A színek összhangja, varázslatos harmóniája.
4. A sárga a kedvenc színem. Öröm, vidámság, napfény, intuició.
5. A táj érdekessége.
6. Monet, szeretem a képeit. Számomra a külső alatt megbúvó belső jelentősége. A megérzések átélése, kifejezése.
7. Aprólékos, élethű ábrázolás.
8. A kései ősz színei, előtérben az elmúlással. Az élet körforgásának megörökítése.
A kislányodnak megtetszett kép, szerintem az 1. festmény.
Köszönöm a szép válogatást.
Üdv: Ibolya
Kedves Zsófia! Köszönet ezért a csodás összeállításért! Kedvenc évszakom az ősz, mivel magam is őszi születésű vagyok – Mérleg …
Ha választanom kell a képek közül, akkor egyértelmű számomra a 4-es Gaugin kép és a 8-as Carmichael kép! Miért is?
Mert a legjobban tükrözik az elmúlás előtti felragyogást, a csodálatos Arany-őszt. Nincs ennél szebb színkombináció, egy igazi ünnepi pillanat …
eRika
Egyszerűen nem lehet választani,de a legjobban az 1. és 8. kép.A őszi színek káprázatosak,benne érzem magam. Jó válogatás!
Szia Zsófia! Nagyon szépek a válogatások.Nekem az1.3. és a 4.-es a legpompásabb,ezekben látom a színek sokszínűségét, az ősz káprázatos hagulatát.Az ősz számomra is egyik kedvenc évszakom .A természet szépsége ilyenkor a legkifejezőbb s ezt festményen megmutatni, erre kèpessé válni az külön felszabadító, örömteli.
Elírtam, a 9-es helyett a 8- ra gondoltam.
Köszönöm a képeket,nagyon jó válogatás. Nekem leginkább tetszett az 1. A szinei, a festési mód, a hangulata szuper.
5. Szinei, a hegy és a víz ábrázolása
7. Finom, könnyed festési mód, kellemes langymeleg őszi hangulat.
9. Erőteljes szinei, és a látvány.
Köszönöm a képeket,nagyon jó válogatás. Nekem leginkább tetszett az 1. A szinei, a festési mód, a hangulata szuper.
5. Szinei, a hegy és a víz ábrázolása
7. Finom, könnyed festési mód, kellemes langymeleg őszi hangulat.
9. Erőteljes szinei, és a látvány.
1. és 2. Képek tetszenek a legjobban. A színek nagyon harmónikusak mindkettőn. Köszönöm az élményt.
A 4,6,es7.sz alatti ŏszi képek tetszenek
A legjobban.a tobbi érdekes és kílonleges. Nekem is az ősz a kedvenc évszakom.
Az 5.képen (Ferdinand Hodler: Salève-hegy ősszel) a hegyen a rengeteg rőt szín a feltűnő, de igazán az előtérben a folyó tetszik. De az nagyon.
A 3. képen (Albert Bierstadt: Ősz Amerikában) az a magasba nyúló, végtelen ég tetszik. Még akkor is, ha egy kicsit borús az én ízlésemnek.
Áldás Békesség!
Feladtad a kérdést! Gondolom így első nekifutásra a fehér paci tetszett a lányodnak az 1. képen. Aztán úgy második futamban, amikor azt igyekeztem eldönteni, nekem melyik a kedves, akkor a 3.-ban felfedeztem újabb álatkákat. A családias, békés hangulatot árasztó őszi erdő, melegséget és nyugalmat árasztó barna színeivel, azt mondtam, ez lehet, hogy nem csak nekem kedves, hanem leányodnak is.
Ahogy néztem a többieket, a 4-es, 6-os és a 7-es is elnyerte tetszésemet. Talán a 7-s a leginkább.
A 3. és a 7. egyensúlyba hozzák egymást. A 7-ben a napsütéses vidámsága a nappalnak, a hármasban meg a pihenésre térő természet nyugalma árad. Így kerek és egész az embernek egy békességben, örömben eltöltött napja. Hálásan köszönöm ezt az összeállítást!
Anna
Kedves Zsófi!
Nagyon köszönöm ezt a csodálatos összeállítást. Nekem mindegyik tetszik, talán Klee képe kevésbé fejezi ki az őszt, de a háztetői igen.
Úgyhogy csodálatosak és inspirálóak.
Ani
Kedves Zsófia! Köszönöm a csodás képeket! Nagyon szeretem az őszi táj változatos színeit. Gyerekkoromban néha elutaztunk a Magas Tátrába általában október elején és én mindig megcsodáltam azt a színkavalkádot, amit a fenyők zöldje és a lomblevelű fák sok színe nyújtott. Nekem Vasiliyev, Gauguin és Monet képei tetszttek.
Kedves Zsófi!
Mindegyik festmény csodálatos, de a legjobban Camille Pissaro festménye tetszik. A sokszínűsége és könnyedsége ragadott meg.
Nekem, ami legjobban tetszik:
Camille Pissarro: Ősz, nyárfák c. festménye.
Lágyság, kellem, hajlékonyság, csodás színek – kell ennél több? NEM.
Kedves Zsófi!
Nagyon tetszik a válogatásod, elnézegetném őket az otthonomban..
Ami megragadott a képekben: F.Vasiliyev életteli zöldjei…
P.Gauguin vidám, nevető napsárgái,❤️
P.Klee humora!
A.Manessier meghitt hangulata.❤️
7. Camille Pissarro: Ősz, nyárfák c. kép tetszik a legjobban.
Kedves Zsófi,
Az ősz nekem is a legkedvesebb évszakom és örültem nagyon ennek a válogatásnak.
Nekem ez a három tetszik a leginkább, 3 különböző, de nekem inkább letisztult stílus. Tetszenek a színek, a formák és az, hogy a kép címe teljes mértékben megjelenik a képen és ez harmónikussá is teszi számomra:)
2. John Atkinson Grimshaw: Aranyló ősz (1877-1880 körül, romantika)
3. Albert Bierstadt: Ősz Amerikában, Oneida, New York (1880 körül, luminizmus)
4. Paul Gauguin: Patakpart ősszel (1885, impresszionizmus)
Kedves Zsófia!
Nagyon szép képeket válogattál össze. Legjobban a Paul Gauguin: Patakpart ősszel kép tetszik.
Kedves Zsófi!
Nagyon tetszik a válogatás, gratulálok! Nálam az első helyen Camille Pissarro festménye áll. Ha ránézek a képre, derű és melegség árad felém. Az apró foltokkal remekül érzékelteti a színes levelek vibrálását az enyhe szélben. Kinézek az ablakon és olyan érzés, mintha a képen egy másik lakás ablakából látható mai időjárásnak megfelelő látványt ragadta volna meg. Szinte hallom, ahogy halkan susognak a levelek.
A másik kedvenc Claude Monet képe, ahol az előzőhöz nagyon hasonló hangulat van, de a szürkés ég már sejtetni engedi, hogy a folytatás már a hideg, borús ősz lesz.
Kedves Zsófi! Köszönöm szépen a szép őszi képeket. Mindegyik szép.
Kislányod feltehetően 1. Fyodor Vasiliyev: Őszi erdő (1871-1873, realizmus) képet részesíti előnybe, hiszen mozgalmassá teszi azt, a 2 lovaskocsi.
7. Camille Pissarro: Ősz, nyárfák (1894, impresszionizmus)
Őszi, napos délelőtt könnyű illata száll, ma ezt éreztem kint a kertben, és ezt idézi nekem a kép. Üde napfény melenget….
6. Claude Monet: Őszi nyárfasor (1891, impresszionizmus) hűvös éjszakák sárgulnak a levelek, és szomorúan láttam kertemben, az egyik virágtő levelei is megbarnultak sárgultak, de a délelőtti napfény felfrissíti még egy kicsit. Talán ma még megmenthetem, ha cserépbe teszem, tavaszig….
Zsófi, nagyon jó összeállítás, szuper, hogy a festök mellett az egyes festészeti irányzatukat is
feltüntetted.Van, amelyikről még nem hallottam, így most utána olvastam.Mindegyik kép a maga nemében nagyszerű, mennyi színnel mennyi különböző hangulatot tudtak megjeleníteni.
Külön kedvencet nem találtam, talán az impresszionisták állnak hozzám legközelebb.De elindult a fantáziám a Grimshow kép hatására is. A kislányod lehet, hogy az első képet választotta.
Kedves Zsófia
A 4 – es számú Gauguin kép tetszett legjobban.
Köszönöm
Az egyes, az őszi erdő. Olyan mint a hangulatom
Nekem a 3. kép: Albert Bierstadt: Ősz Amerikában képe tetszik legjobban, mert még életet mutat, elég élénkek a szinek, süt a nap, s ezáltal még vigasztaló.
Kedves Zsófia! Nekem a 3. Albert Bierstadt: Ősz Amerikában kèp tetszik. Egyszerűen szèp ês visszaadja az ősz ès tájkèp élethű szèpsègèt.
Kedves Zsófia!😊
Biztos az első képet választotta a kislányod.
Jól gondolom???
Szép hétvégét!
Kellemes ünnepet!!! 😊
Puszi, Erika
Camilla Pissaro: Üszi nyárfák c. festmény tetszi, az ilyen tipusu képek vannak közelebb hozzám. A természet csodáit mutatja be.
Ferdinand Hodler: A Saleve hegy ősszel,
Albert Bierstadt: Ősz Amerikában.
Érdekes különböző művészi látásmódokon megjelenítve kísérni az ősz sokféleséget. Szeretem az őszt, mert bàr az elmúlás évszaka, mégis magában rejti az újjászületését ígéretét is. Engem mindig megihlet.
Nekem az 1 – 4 – ig tetszenek. Szeretem a fák ábrázolását. A színek és a hangulat fog meg bennük.
Szia. Mind nagyon szép, de nekem a hármas fogott meg.
A legelső kép tetszik a legjobban, szerintem a színek és az egymásba hajló fák miatt. Ezen kívül az összes impresszionista képet szeretem.
3.Az ősz szinei
csodálatosak.
7.Sárga napfény átragyogja a zöĺd pázsitot.
Albert Bierstadt festményén szinte lángolnak a fák alebukó naptól. Ez a kedvdncem a 10-ből.
Szia! 2,3,4,6, Végül is mindegyik gyönyörű!
Mindig szerettem az impresszionistákat.
Camille Pissaro: Ősz, nyárfákkal
szia Zsófi,
Grimschaw:Az aranyló ősz tetszik.Hű ábrázolása a természetnek.
Szerintem.
Kifejezetten tetszettek a képek (kivéve az absztrakt és a kubista, ezek az irányzatok nem tartoznak a kedvenceim közé). Ha csak egyet kellene választanom, akkor nagy gondban lennék, nem igazán tudnék dönteni.
Csodálatos képek…
Imádom az őszi színeket.
Kedves Zsófi!
A 2.sz. festmény tetszik a legjobban, ha ránézek olyan, mintha egy igazi fénykép lenne.
Annyira aprólékos és élethű, hogy bámulatos.
Köszönöm!
Kedves Zsófi!
Nekem első helyre Grimshaw Aranyló ősz képe került. Csodálatosan van megfestve a földön az avar, a fák és nem utolsósorban az épület is. Olyan, mint mikor megy lefelé a nap és szinte minden világít a fénytől.
Gaugin és Pissaró képe is azért tetszik, mert ilyen élethüen, ennyi színnel megfesteni az őszi fákat, az maga a csoda!
Hodler festménye viszont a víz miatt tetszik, nagyon különleges.
Kedves Zsófi!
A látóteremet legjobban befogadó és elvarázsolni is képes…az a 7-es Camille P.: Ősz,nyárfák…A legéletszerűbb szineiben,hangulatában,kidolgo-
zás,ecsethasználat…nyerő!!
Köszönöm!
Kedves Zsófi!
Engem meglepő, de 9. Paul Klee: Hegyi falu ősszel (1934, absztrakt) képe szólított meg….pedig sosem próbáltam még ilyet 😃
Kedves Zsófi!
1., Fyodor Vasiliyev : Őszi erdő
Az őszi színek és a sejtelmes kocsi, és ha jól látom lovasfogatot vélek a képen.
2., John Atkinson Grimshaw : Aranyló ősz
A színek összhangja, és előtérben a hölgy varázsolt el.
Sziasztok!
A 7.a leginkàbb tetszô!
Mobilon nèzve pointilista, èlethũ.
Bizony én egyetértek a kislányoddal…
Nagyon megkapó a hangulata..a színek…az ívek
Köszönet
Kedves Zsófi!
Nekem John Atkinson Grimshaw: Aranyló ősz c.
képe tetszett a legjobban,mert szinte olyan, mint egy fotó, annyira valósághű. Ráadásul nagyon sejtelmes is, ki lehet az asszony, hova tart, mi történhet ebben az arany fényben játszó utcái nagy komor házban. Sok gondolat kavarog a fejemben a kép kapcsán, megszólított. Köszönöm neked a válogatást.
Kedves Zsófi!
Nekem Albert Bierstadt és Franklin Carmichael képe tetszik leginkább. Köszönöm a válogatást!