Tekintsünk erre a tavaszi napra úgy, mint egy új kezdetre, egy „tiszta lapra”. Most már elszakadhatunk a külvilág zajától, és újra befelé, a saját nyugalmunkra fókuszálhatunk. Számomra ezt a nyugalmat mindig a papír és egy egyszerű rajzeszköz, például a ceruza vagy a tűfilc hozza el…
Olvass tovább! >>Címke: absztrakt
Hogyan fess egyszerű tavaszi dombságot?
Szeretnél tájképet festeni, de félsz tőle, hogy nem sikerül? Mutatom, én hogy szoktam: nem ragaszkodom a valósághoz, mégis tájkép lesz! A 2026-os falinaptáram márciusi képe egyszerű akvarell foltokból épül fel, több rétegben! Ezek a rétegek teszik izgalmasabbá és meseszerűvé. Nézd meg videón a folyamatot, és meríts belőle ihletet!!
Olvass tovább! >>Pacsmagolás vagy művészet?
Gyakran futok bele olyan hozzászólásokba a közösségi médiában, amik – bevallom – régebben talán még engem is elbizonytalanítottak volna. Ezek a kritikus hozzászólók, akik egyáltalán nem elfogadóak, nem segítőkészek, csak kedvét szegik az embernek, főleg a kezdőknek…
Olvass tovább! >>Inspiráció egy laza festéshez és a vegyes technikákhoz
Szeretnél lazábban, felszabadultabban, kreatívabban alkotni? Én hiszek benne, hogy ez kezdőként is lehetséges! A 2026-os falinaptáram februári képe ebben a szellemiségben készült, vegyes technikával. Nézd meg videón a folyamatot, és meríts belőle ihletet!
Olvass tovább! >>Így készült a 2026-os falinaptár borítója
Az elmúlt hetekben a munkám legkellemesebb részével kellett foglalkoznom, a festéssel. Minden nap sok órát töltöttem a műhelyben. 🙂
Örömmel jelentem, hogy elkészültem a 2026-os falinaptáram képeivel és a borítóval is!
Most egy YouTube videón mutatom meg, hogyan készült a nagy méretű borítókép.
Olvass tovább! >>Profi festék elérhető áron? Festékteszt: White Nights 35
Teszteltem az új akvarell készletemet: St. Petersburg White Nights 35 szilkés fémdobozos készlet. Vibráló, élénk, pigmentgazdag, csodás színekkel. Nézd végig, hogyan festem fel egyesével a színeket, majd egy szivárványos képet is készítek, hogy lássam, hogy mutatnak együtt ezek a gyönyörű színek.
Olvass tovább! >>Ősz, nyugalom, egyszerűség
Egy esős délutánon festettem, csak kikapcsolódásképp. Nem az volt a célom vele, hogy valami látványosat alkossak, hanem az, hogy egy nyugodt tevékenységgel töltsem a délutánt. Eleve az eső hangja nagyon megnyugtató volt, zenét sem hallgattam közben, csak átvettem ezt a melankólikus hangulatot, és úgy válogattam a színeket, hogy egy nyugalmat árasztó őszi kép szülessen.
Olvass tovább! >>Idegesítő dolgok alkotás közben
Összefoglalom, mik azok a dolgok, amik alkotás közben idegesítőek lehetnek. Ha gyakran vagy elégedetlen a végeredménnyel, és sokszor szoktál alkotás közben bosszankodni, javítgatni, radírozni, akkor ez az összefoglaló nagyon hasznos lesz számodra. Gyakorlati tippeket adok, hogy kevesebbet idegeskedj, és az alkotást egyre inkább kreatív szárnyalásként éld meg!
Olvass tovább! >>Utolsó oldal
A falinaptáram bemutatásának végére érek. Következzen az utolsó oldal, a decemberi festménnyel…
Hogyan készült ez a képem?
Szeretet és nosztalgia
November számomra az emlékezés hónapja. Amíg az ember gyászol, és nagyon mély fájdalmat, hiányérzetet él meg egy elvesztett családtaggal kapcsolatban, addig minden ünnepet, minden nagyobb családi összejövetelt nagyon nehéz megélni. Emlékszem, milyen nehéz volt az első karácsony, az első újév, az első születésnap Anyukám nélkül.
… aztán ahogy telik az idő, telnek az évek, a fájdalmas hiányérzet megszelídül, és egy nagyon erős szeretet-érzés veszi át a helyét. A régi, közös emlékek felidézése már nem olyan fájdalmas, sőt…inkább kellemes nosztalgia jár át, ha ezekre gondolok.










