Site icon Sárhidai Zsófia

Tavaszi virágzó fa festése teljesen kezdőknek

Kevés olyan oktatóanyag van az interneten, ami teljesen kezdőknek szól. Ezért most egy olyan gyakorlatot mutatok, amit tényleg nulla festési tapasztalattal is meg tudsz valósítani.

Izgalmas technika ez, amit a gyerekek is nagyon szeretnek – így ha van a családodban kisgyerek, vele együtt is kipróbálhatod. Szabad lesz fröcskölni a festéket – de ne aggódj, nem lesz minden csupa festék, csak a papír! ;) A végeredmény nagyon szép lesz.

“Fát festeni biztos nagyon nehéz” – gondolják sokan, amíg nem próbálják ki ezt a technikát! Ráadásul nagyon gyorsan, pár perc alatt megvan. A videó alatt megtalálod a festő-gyakorlat részletes leírását is.

Ha tetszett a videó, akkor kérlek, hogy lájkold és oszd meg a YouTube-on!

Szükséges eszközök:

– festék: akvarellel készítettem, de vízfestékkel, anilin festékkel vagy akrillal is megoldható (csupán 2 szín is elég!)
– akvarell papír (min. 250 grammosat javaslok)
– ecset
– 1 tetszőleges színű ceruza, lehet sima grafitceruza is
– dunsztos üvegben víz
– rajztábla

Lépések:

1) Vizezd be az ecsetet, majd vegyél fel vele viszonylag sok festéket az egyik színből (a videón láthatod, hogy többször körzök az ecset szőrével a rózsaszín festékben). Majd ha már jól felvette a festéket, egyszer mártsd bele a vízbe, hogy még vizesebb legyen.

2) A papír fölött tartva az ecsetet, a szabad kezed mutatóujjával kezdd el ütögetni felülről az ecsetet, hogy a papírra fröcsökölődjön a festék. Csak finoman, hogy apró pöttyök keletkezzenek a papíron.

3) Aztán öblítsd ki az ecsetet, és mártsd bele a másik színbe! Én a lilát választottam. Ugyanúgy, ahogy a rózsaszínnel, a lilával is csináld a “fröcskölő” technikát. Véletlenszerűen rendeződnek majd el a pöttyök, és pont ettől lesz természetes majd a végeredmény.

4) Egy tiszta, jó vizes ecsettel “pacsmagoló” mozdulatokkal mosd össze a festékpöttyöket. Ha szeretnéd, még egyszer a festékbe mártva az ecsetet, érintsd a vizes részekbe, hogy legyen 1-2 erőteljesebb folt is.

5) Ezután hagyd, hogy a fa lombja teljesen megszáradjon. Száradás után egy picit halványabb lesz, mint közvetlenül a festés után.

6) Ha teljesen megszáradt, vedd elő a ceruzát, és rajzold meg egyszerű vonalakkal a fa törzsét, illetve a foltok között kilátszó üres helyeken az ágakat.

7) Frissebb hatású lesz a festményed, ha a legvégén még egyszer alkalmazod a “fröcsökölő” technikát, de ezeket az apró pöttyöket már nem mosod el vízzel. Így a végeredmény olyan, mintha épp fújná a tavaszi szél a virágszirmokat.

Hamarosan a szabadban sétálva gyűjtheted az inspirációt a hasonló témájú festményekhez. Virágzik majd a japán cseresznye, a magnólia, a júdásfa…mind remek témák a festéshez. De addig is, az internetről is gyűjthetsz ötleteket, amik segítenek elindulni az alkotásban.

Örömteli festést kívánok!

Tetszik a feladat?
Teljesen kezdőként lesz bátorságod kipróbálni?
Oszd meg velem a gondolataidat egy hozzászólásban!

Exit mobile version