5 tavaszi, kulturális programötlet – ha ihletre vágysz!

Végre itt a tavasz, érdemes minél többet kimozdulni. Ha otthon ülsz a papír felett, és úgy érzed, egyáltalán nincs ötleted, egy kis környezetváltozás csodákat tud tenni! Nem kell mindig otthon várni az ihletet, néha elég egy kellemes séta vagy egy kulturális program, hogy újra kedvet kapj a színekhez. Íme 5 helyszín, ahol kikapcsolódhatsz, és új ötleteket gyűjthetsz az alkotáshoz…

Olvass tovább! >>

5 lépés: Így teremts tökéletes környezetet a tavaszi alkotáshoz!

Ahogy odakint egyre tavasziasabb az idő, bennem is felébredt a vágy a megújulásra. A hosszú tél után nemcsak a természetnek, hanem a mi kreativitásunknak is kell egy kis frissítés! Éppen ezért a hétvégén tavaszi nagytakarítást és átrendezést tartottam a saját kis alkotóműhelyemben.

🌸 Készítettem erről egy rövid videót is nektek, amiben megmutatom, hogyan készítem fel a környezetemet a tavaszi alkotásra.

Olvass tovább! >>

Idegesítő dolgok alkotás közben

Összefoglalom, mik azok a dolgok, amik alkotás közben idegesítőek lehetnek. Ha gyakran vagy elégedetlen a végeredménnyel, és sokszor szoktál alkotás közben bosszankodni, javítgatni, radírozni, akkor ez az összefoglaló nagyon hasznos lesz számodra. Gyakorlati tippeket adok, hogy kevesebbet idegeskedj, és az alkotást egyre inkább kreatív szárnyalásként éld meg!

Olvass tovább! >>

Inspiráló könyvek a tengerfestéshez

Megmutatom, milyen könyvekből, művészeti albumokból szoktam inspirációt gyűjteni az egyik kedvenc témámhoz, a tengerfestéshez. A videóban végiglapozom a könyveket, és sokat mesélek arról, hogyan működik nálam az alkotás az ihlettől a megvalósításig. Technikai tippeket is mutatok akvarellhez illetve olajpasztellhez.

Olvass tovább! >>

Felülemelkedni

Van, amikor úgy érzed, hogy eleged van a gondokból, bajokból, problémákból? Úgy érzed, akadályként tornyosulnak előtted a mindenféle hétköznapi teendők, és emiatt nem jutsz el odáig, hogy alkoss?

Olvass tovább! >>

Vissza a 90-es évekbe?

Olvastam egy amszterdami kávézóról (Offline Club a neve), ahol az emberek nem veszik elő a mobiltelefonjukat, hanem könyvet/magazint olvasnak, rajzolgatnak, keresztrejtvényt fejtenek, kötnek-horgolnak, beszélgetnek, vagy csak úgy szimplán isszák a kávéjukat és közben nem görgetik a hírfolyamot a közösségi oldalakon…

Olvass tovább! >>

Bölcs üzenet a nyárra

Akár a hónap idézete is lehetne az alábbi bölcsesség… próbálj meg belőle minél többet megvalósítani a nyáron! ;)

Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes… Élj mértékkel! Minden nap tanulj, gondolkodj, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz egy keveset! Délutánonként szundíts egyet! A nagyvilágban óvatosan közlekedj, fogd meg a társad kezét és ne szakadjatok el egymástól! Ismerd fel a csodát!

Robert Fulghum

Milyen igaz, nem? :) A délutáni szunyókálás hiányzik, azt ritkán tudom megvalósítani, és már a gyerekeim is kinőttek ebből a korból. A mediterrán országokban milyen jó, hogy legálisan lehet sziesztázni, és nem titulálnak emiatt lusta embernek.

A többi dolgon pedig folyamatosan dolgozni kell, hogy ne merüljön feledésbe, és minden napra jusson belőlük legalább egy kicsi – hogy egyensúlyban maradjunk.

Neked mi az, amiből többet kellene beépíteni a napjaidba, hogy egyensúlyba kerülj? Alkotás? Pihenés? Mozgás? Zene? Játékosság? Kíváncsiság? Társas kapcsolatok?

Várom a válaszod egy hozzászólásban!

Zöld csend

Csupa csend volt a lelkem, s az erdő csupa csend.

Áprily Lajos

Pár napja ismét a Vácrátóti botanikus kertben jártunk a családdal. Csodaszép környezet, ami megunhatatlan számunkra, és mindig más arcát, más színeit mutatja. Most a zöldek domináltak. Nézd meg a fotókat, és meríts ihletet az alkotáshoz!

Olvass tovább! >>

Icipici inspirációk

A kreatív, alkotó emberek jobban észreveszik a természet apró érdekességeit, és meglátják a szépet a pici dolgokban is. Te is megfigyelted ezt magadon? Icipici inspirációk következnek a kertünkből…

Olvass tovább! >>

Számít-e az alkotásban, hogy van-e kézügyességed?

Sokszor hallom ezt a mondatot: “nekem nem megy a festés vagy rajzolás, nincs kézügyességem”. Meggyőződésem, hogy az alkotáshoz elsősorban nem kézügyességre van szükség, hanem inkább egy fajta látásmódra, önfeledtségre, lazaságra, belső szabadságra. De! Talán mégis…

Olvass tovább! >>